12. EDYCJA FESTIWALU MASTERCARD OFF CAMERA

12. edycja Festiwalu Mastercard OFF CAMERA została oficjalnie rozpoczęta. Galę otwarcia, tradycyjnie zorganizowaną w Kinie Kijów, poprowadzili Marcin Prokop i Magda Miśka-Jackowska, którzy rozpoczęli wydarzenie.

Dyrektor Festiwalu Mastercard OFF CAMERA Szymon Miszczak i dyrektor programowa Anna Trzebiatowska dziękowali za przybycie zwłaszcza widzom.
– To wy jesteście najważniejsi i bez was Festiwal by się nie odbył – mówił Miszczak. – Dziękujemy wam za obecność zwłaszcza teraz, bo to dla nas wyjątkowy rok. Dołączamy do elitarnego grona festiwalów filmowych sponsorowanych przez Mastercard.

Tegoroczny festiwal to ponad 100 filmów wyświetlanych podczas pokazów organizowanych w różnych punktach Krakowa. Prowadzący podkreślali, że OFF Camera wrosła już w miejską tkankę. Potwierdził to prezydent Krakowa, Jacek Majchrowski.
– Widzimy się już po raz 12., a festiwal jest niezmiennie znakomity. Pokazuje filmy młodych, zbuntowanych twórców, które podejmują tematy ciężkie, ale istotne. Wielcy kinowego świata przybywają do Krakowa i dostrajają się do tego buntowniczego nastroju – mówił prezydent Majchrowski.

Dzięki wsparciu sponsorów, podczas Mastercard OFF CAMERA zostaną wręczone nagrody: Konkurs Główny „Wytyczanie Drogi” (zwycięzca otrzyma 100 tys. dolarów), Konkurs Polskich Filmów Fabularnych (300 tys. zł), nagrody dla najlepszych aktorów i aktorki oraz debiutanta; jak co roku wręczona zostanie też nagroda w konkursie Script Pro.