25 lat współpracy samorządu terytorialnego z samorządem gospodarczym

?Małopolska i Śląsk wobec samorządu gospodarczego w perspektywie realizacji Strategii dla Rozwoju Polski Południowej? to temat wystąpienia Kazimierza Barczyka, które miało miejsce podczas LIV Uroczystej Sesji Sejmiku Województwa Śląskiego.

Spotkanie zorganizowane w ramach IV Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw z udziałem Komisji Samorządu Terytorialnego i polityki Regionalnej Sejmu RP, było doskonałą okazją do wymiany doświadczeń oraz pomysłów usprawniających współpracę samorządów terytorialnych z przedsiębiorcami.

W trakcie spotkania, w którym udział wzięli m.in. Jerzy Buzek, były Przewodniczący Parlamentu Europejskiego i Olgierd Dziekoński, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP, Kazimierz Barczyk wskazał na szczególną rolę małych i średnich przedsiębiorstw w procesie poprawy jakości życia mieszkańców Małopolski i Śląska. Podkreślił także konieczność budowania właściwych relacji, opartych na wiedzy i doświadczeniu, pomiędzy samorządem regionalnym, a gospodarczym. Ponadto wskazał na możliwości wynikające ze Strategii dla Rozwoju Polski Południowej.

Program spotkania dopełniło wręczenie Odznak Honorowych za Zasługi dla Województwa Śląskiego i wyróżnień w IV edycji programu ?Samorząd, który wspiera MŚP?. W tegorocznej edycji wyróżnieni zostali m.in. do Województwa Śląskiego i marszałka Mirosław Sekuła.

fot. Tomasz Żak / biuro prasowe UMWS