30-lecie powołania Małopolskiego Komitetu Obywatelskiego „Solidarność”.

We wtorek, 14 maja o godz. 11.00 w sali obrad Rady Miasta Krakowa odbyło się uroczyste spotkanie z okazji 30-lecia powołania Małopolskiego Komitetu Obywatelskiego „Solidarność”.

Spotkanie zainaugurował prof. dr hab. inż. Zygmunt Kolenda, były przewodniczący Krakowskiego Komitetu Obywatelskiego. W programie znalazły się wystąpienia prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego, prof. Zygmunta Kolendy i prof. Janusza Orkisza, o. Ludwika Wiśniewskiego, „Dlaczego politycy (ludzie służby cywilnej) nas zawodzą?”, prof. Andrzeja Gołasia, „Co się stało z naszą klasą?”, prof. Andrzeja Zolla, red. Adama Szostkiewicza oraz prof. Jerzego Zdrady.

– Komitety dowiodły, że Polacy są zdolni do działania wspólnego przy wszelkich dzielących ich różnicach i – co ważne – do działania bardzo skutecznego. Obecnie, gdy polityka mocno dzieli, warto odwoływać się do takiej wspólnej, ponadpolitycznej, platformy z przeszłości, na której można było porozumieć się w sprawach fundamentalnych dla państwa i narodu. Taką płaszczyzną były Komitety Obywatelskie – powiedział prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. – Dzisiejsze spotkanie jest dobrą okazją, by wszystkim Państwu pogratulować tamtej odwagi i determinacji – dodał.

Uczestnicy spotkania przyjęli apel do społeczności Małopolan o liczny udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego oraz do Sejmu i Senatu RP. Ponadto Edward Edmund Nowak, prezes Stowarzyszenia Sieć Solidarności, przedstawił plan obchodów 30. rocznicy wyborów 1989 w Krakowie.

Źródło: http://krakow.pl