500 spotkanie Salonu Poezji i Polonia Minor dla Anny Dymnej

Krakowski Salon Poezji odbył się po raz pięćsetny. Spotkania, które rozpoczęły się 14 lat temu za każdym razem wypełniają wszystkie miejsca na widowni. Nic dziwnego, bo – jak mówi Anna Dymna twórczyni salonu – są poeci, którzy słowa potrafią ułożyć tak, że często w prosty sposób przedstawiają najważniejsze prawdy o życiu.

Podczas uroczystości wiceprzewodniczący Sejmiku Kazimierz Barczyk wręczył na ręce Anny Dymnej medal Województwa Małopolskiego Polonia Minor. W słowach wdzięczności za działania na rzecz kultury w naszym regionie przewodniczący zwrócił się m.in słowami: Krakowski Salon Poezji stał się przez ten czas kolejną wizytówką kulturalną Krakowa i na stałe wpisał się w kalendarz imprez w mieście i regionie. Przysłużył się on także podniesieniu prestiżu Małopolski, bowiem kolejne edycje salonu odbywają się właśnie w instytucji zarządzanej przez Samorząd Województwa. Dlatego w jego imieniu pragnę złożyć na Pani ręce nagrodę Polonia Minor, jako wyraz uznania dla Pani kunsztu, jako Pierwszej Damy Teatru. Z całego serca życzę, by w bliższej i dalszej przyszłości nie zabrakło inspiracji dla kolejnych Krakowskich Salonów Poezji, kolejnych przedsięwzięć twórczych, a przede wszystkim zaangażowania w sprawy słabszych, biedniejszych i potrzebujących, z którego jest Pani doskonale znana w całej Polsce. Dziękuję za wszelkie dotychczasowe inicjatywy i mam nadzieję być świadkiem i uczestnikiem następnych, do których stworzenia zachęcam, życząc zdrowia, oraz energii i pomyślności w ich realizacji.

Wręczając medal dodał, iż Salony Poezji mają ponad 40 filii na całym świecie z centrum w Krakowie. To czyni Kraków światową stolicą poezji a jej prezydentem jest pani Anna Dymna.

http://krakow.tvp.pl/23631194/wielki-jubileusz-salonu-poezji