MAŁOPOLSKIE DROGI – bezpieczne dla wszystkich!

Małopolska wyróżniona!

2000 kilometrów – tyle ścieżek rowerowych wybudowały małopolskie gminy. To więcej niż droga z Warszawy do Rzymu!

Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski  po raz jedenasty wręczyło nagrody w konkursie „Bezpieczne drogi w Małopolsce – budujemy chodniki i ścieżki rowerowe”.

Co nagrodzono?

Bardzo ważne jest, byśmy wszyscy czuli się na drogach bezpiecznie — komentuje Kazimierz Barczyk, Przewodniczący Stowarzyszenia. W konkursie nagrodziliśmy samorządy za najlepsze działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchy drogowego, budowę chodników i poboczy oraz ścieżek rowerowych.

Dzisiaj w siedzibie Stowarzyszenia przewodniczący SGiPM Kazimierz Barczyk wręczył najlepszym samorządom wyróżnienia w XI Konkursie.

 

VELOMAŁOPOLSKA – nagroda specjalna

Małopolska jest autorem największego w Polsce programu budowy ścieżek rowerowych w Polsce.

W tym roku Stowarzyszenie przyznało nagrodę specjalną „Samorząd Przyjazny Rowerzystom”, którą  odebrał Jacek Krupa – Marszałek Województwa Małopolskiego. Do tej pory, w ramach programu VELOMAŁOPOLSKA oddano już 500 km nowoczesnych, świetnie oznakowanych tras rowerowych, a kolejne 500 km  będzie gotowe do 2020 r.

Interaktywna mapa ze szlakami rowerowymi VeloMałopolska wraz ze stanem zaawansowania ich budowy dostępna jest na stronie: http://miip.geomalopolska.pl/rowery