Centrum Muzyki w Krakowie

Kraków jako jedyne miasto wojewódzkie nie ma własnego budynku dla Filharmonii. To wstyd, że koncerty odbywają się wśród hałasu ulicy i to w zbyt małej sali. Krakowska Filharmonia musi mieć nowy, nowoczesny gmach. Własny, a nie wynajmowany!

Kraków jest polską stolica kultury. To zobowiązuje do działania.

Z tego powodu w 2009 roku Kazimierz Barczyk zainicjował budowę Centrum Muzyki w Krakowie, a w 2012 roku stanął na czele Komitetu Honorowego Budowy CMwK. W zespole obiektów Centrum mieścić się będzie Filharmonia, baza dydaktyczna Akademii Muzycznej i sale koncertowe dla muzyków Sinfonietty Cracovii i Capelli Cracoviensis.

Centrum Muzyki w Krakowie

Projekt wyróżniony I miejscem w konkursie Autorzy: Wojciech Chmielowiec, Bartłomiej Gowin, Krzysztof Siuta, Tomasz Janus i Karolina Czech, źródło: materiały prasowe

Nowy obiekt ma zachować najwyższe standardy techniczne, akustyczne i funkcjonalne. Na powierzchni 37 tys. m kw. znajdą się: sala koncertowa na 1 500 widzów, kameralna, prób, studio nagrań, biblioteka muzyczna z czytelnią, sala seminaryjna i parking podziemny.

W 2013 roku rozstrzygnięty został konkursu na opracowanie ideowo – studialnej koncepcji urbanistyczno – architektonicznej Centrum Muzyki w Krakowie.

Najwyższy czas ogłosić konkurs architektoniczny i wbić pierwszą łopatę!

Dołącz do nas Facebooku!

Dołącz do nas na Facebooku-001

 

Zobacz stronę Centrum Muzyki w Krakowie