Charytatywny piknik w Zagórzanach

Na zaproszenie Kazimierza Barczyka przewodniczącego SGiPM oraz jego Małżonki na piknik przybyli w tym roku nie tylko stali bywalcy zagórzańskiej imprezy, ale także członkowie reformatorskiego rządu Jerzego Buzka wraz z samym Premierem.

W sobotę 23 lipca, po dwóch latach przerwy, spowodowanej pandemią koronawirusa Anna i Kazimierz Barczykowie powrócili do tradycji organizowania charytatywnego pikniku w Zagórzanach, który ma już ponad 20-letnią tradycję. Dodatkową okazją do świętowania była 45 rocznica ślubu Państwa Barczyków.

Tradycyjnie Gospodarze poprosili Gości by zamiast kwiatów na imieniny Anny przynieśli przybory szkolne dla dzieci: zeszyty, kredki, farby, pisaki, tornistry, które przekażą dzieciom ze szkół z okolicznych miejscowości: Zagórzan, Gdowa, Pierzchowa, Niegowici i Łapanowa oraz podopiecznym Ośrodków Terapii Zajęciowej w Podolanach, Zagórzanach i Łapanowie. W tym roku szczególnie akcja charytatywna obejmie również część spośród 320 dzieci uchodźców wojennych z Ukrainy, które zamieszkały na terenie gminy Gdów.

Na zaproszenie Kazimierza Barczyka przewodniczącego Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski oraz jego Małżonki na piknik w tym roku przybyli nie tylko stali bywalcy zagórzańskiej imprezy, ale także członkowie reformatorskiego rządu Jerzego Buzka wraz z samym Premierem Buzkiem, którzy w czasie weekendu spotkali się w 25-lecie powołania Rządu.

**********

Szanowni Państwo

Niezmiernie miło mi poinformować, że dzięki hojności Darczyńców podczas pikniku charytatywnego w Zagórzanach zebraliśmy 1706 zeszytów, 104 plecaki, 768 różnego rodzaju bloków, 577 długopisów pojedynczych i 68 zestawów, 206 kompletów farb, 142 – plasteliny, 118 piórników, 62 notesy, poza tym mnóstwo innych przyborów.

Zebrane dary tak jak dotychczas  przekażemy potrzebującym dzieciom ze szkół z okolicznych miejscowości, m.in.: Zagórzan, Gdowa, Pierzchowa, Niegowici, Łapanowa oraz podopiecznym Ośrodków Terapii Zajęciowej w Podolanach, Zagórzanach i Łapanowie.  W tym roku szczególnie akcja charytatywna obejmie również część  spośród 320 dzieci uchodźców wojennych z Ukrainy, które zamieszkały na terenie gminy Gdów.

Jeszcze raz dziękując Darczyńcom zachęcam wszystkich, którzy maja taką możliwość do organizowania podobnych akcji i zbiórek.

Z wyrazami szacunku
Kazimierz Barczyk