Człowiek i Małopolanin Roku!

Jan Krzysztof Bielecki i Jan Olszewski otrzymali tytuły Człowieka Roku 2015, a Zofia Gołubiew i ks. Jacek Stryczek zostali Małopolanami Roku 2015. Uroczystość wręczenia wyróżnień odbyła 10 marca w Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Tytuły  Człowieka Roku 2015 otrzymało w tym roku do dwóch byłych premierów w 25. rocznicę sprawowania funkcji Premiera RP.  Jana Olszewskiego doceniono m.in. za działania na rzecz integracji Polski z NATO i Wspólnotami Europejskimi, budowy demokracji i obronę praw człowieka oraz działalność opozycyjną. Natomiast Jana Krzysztofa Bieleckiego Federacja Regionalnych Związków Gmin i Powiatów RP uhonorowała za reformę gospodarczą kraju, zawarcie polsko-niemieckiego traktatu o dobrym sąsiedztwie i działania na rzecz budowy demokracji w czasach „Solidarności”.

Za Małopolan Roku 2015 uznano natomiast Zofię Gołubiew oraz twórcę akcji „Szlachetna Paczka” ks. Jacka Stryczka. Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski nagrodziło wieloletnią dyrektor Muzeum Narodowego w Krakowie za zasługi dla polskiej kultury i małopolskiego muzealnictwa a ks. Jacka Stryczka za działalność charytatywną i społeczną oraz propagowanie etyki i solidarności w biznesie.

W mediach o Uroczystości:

Onet >>>

Gazeta Wyborcza >>>

Radio Kraków >>>

TVP Kraków >>>

Dzieje.pl >>>