Finał plebiscytu na Najpopularniejszego Wójta i Burmistrza

W hotelu Rubenstein na krakowskim Kazimierzu spotkali się najbardziej docenieni samorządowcy regionu. To było wielkie święto samorządu. – Kilkadziesiąt tysięcy głosów oddanych na samorządowców to spory sukces. Taki sukces nie zdarza się nigdzie poza Małopolską. Były próby zorganizowania podobnej akcji w innych regionach, ale to się nie udało – podkreślał Kazimierz Barczyk, przewodniczący Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski, współorganizatora akcji.

Dla szefów gmin akcja była świetną próbą przed przyszłorocznymi wyborami. Mogli sprawdzić jaką sympatią cieszą się wśród mieszkańców. Wójtowie odebrali Kapelusze Witosowe, a burmistrzowie Honorowe Insygnia.

– Czuję się zaszczycony, że w takim gronie mogę się cieszyć z sukcesu samorządu. Bo ten konkurs to sukces całego małopolskiego samorządu. Znacznie częściej spotykamy się z negatywnymi opiniami na temat naszej pracy, tym bardzie doceniamy, kiedy mieszkańcy dziękują nam za to, co robimy – podkreślił wójt Marek Jamborski, wójt Kocmyrzowa-Luborzycy.

Po raz 18 z nagrody cieszył się Marian Zalewski, wójt gminy Szczurowa. Z kolei pierwszy raz Kapelusz Witosowy założył Piotr Piotrowski, wójt Mogilan.

za gazeta krakowska:  http://www.gazetakrakowska.pl/plebiscyty/wojt-i-burmistrz/a/nagrodzilismy-najpopularniejszych-wojtow-i-burmistrzow-malopolski,12628522/