Gala festiwalu Mastercard Off Camera

Mastercard OFF CAMERA dobiegł końca. W sali audytoryjnej Centrum Kongresowego ICE Kraków podczas gali zamknięcia, poznaliśmy laureatów w konkursie głównym „Wytyczanie Drogi” o Krakowską Nagrodę Filmową Andrzeja Wajdy, a także w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych o Nagrodę Dominiki Kulczyk & dFlights.

Mastercard Rising Star
Za naturalny talent i łatwość odegrania złożonych emocji postaci przechodzącej przez ciężki osobisty dylemat w młodym wieku otrzymała ją Sonia Szyc za rolę w filmie „Miało cię nie być”.

Najlepsza aktorka w Konkursie Polskim
Za altruistyczną i opanowaną grę aktorską, która jest zarazem uwewnętrzniona, ale jasno pokazuje wszystkie emocje bohaterki, nagrodzona została Dorota Pomykała („Kobieta na dachu”).

Najlepszy aktor w Konkursie Polskim
Wśród panów triumfował Eryk Lubos („Tata”) za stworzenie wiarygodnej postaci, początkowo niesympatycznej i nie dającej się lubić, a w której finałowo można się zakochać.

Nagroda „Female voice”
Nagrodą tą uhonorowana została producentka Klaudia Śmieja-Rostworowska, za film „The Silent Twins”, a w uzasadnieniu podkreślono „doskonałość i wybitną pracę nad niezwykłym filmem, który jest dopracowany w każdym aspekcie, lecz przede wszystkim za odwagę i brawurę we wcieleniu w życie wizji tego dziwnego świata przedstawionego w filmie”.

Najlepszy film
Nagrodę zdobył film „Tata”, który wyreżyserowała Anna Maliszewska, a wyprodukował Marcin Wierzchosławski.

Nagroda publiczności
Widzom widowni do gustu najbardziej przypadła „Kobieta na dachu” w reżyserii Anny Jadowskiej.

Krakowska Nagroda Filmowa Andrzeja Wajdy
Zwyciężył film „Do You Love Me?”.

Jak co roku w wydarzeniu wziął udział Kazimierz Barczyk z Małżonką. Na zdjęciu od lewej Janusz Kahl, Konsul Honorowy Danii, Finlandii i Islandii w Małopolsce.