Inni o mnie

Lech Wałęsa o Kazimierzu Barczyku: „Od samego początku widziałem pana, od początku widziałem, że robi maksymalnie dużo, aż czasami byłem zaskoczony, bo więcej niż było trzeba. I w związku z tym macie dobrego działacza.”

Premier Jerzy Buzek o budowie nowego Kampusu 600-lecie Odnowienia Uniwersytetu Jagiellońskiego

o. Leon Knabit o Kazimierzu Barczyku: „Gdyby tak milion takich ludzi… (…) to mielibyśmy o wiele mniej biedy, głodu i problemów.”

prof.  A. Zoll o Kazimierzu Barczyku: „Jest to osoba, której nie da się roli przecenić, jeżeli chodzi o organizację COIU. To był jego pomysł i on to zorganizował. I to jest jego wielka zasługa…”

prof. Jacek Majchrowski o Kazimierzu Barczyku: „Znam go jeszcze od czasów studenckich, także to jest naprawdę bardzo długo i mogę tylko jak najlepsze wspomnienia o nim mieć.”

Małgorzata Jantos o Kazimierzu Barczyku: „Właściwie on chyba zasłużył na pomnik, może kiedyś… Chociaż ja jestem przeciwniczką pomników, myślę, że Kaziowi maleńki pomnik powinniśmy postawić… a może i duży…?”

Bogusław Sonik o Kazimierzu Barczyku: „Całą swoją aktywność i pasję poświęcił Samorządowi.”

Władysław Kosiniak-Kamysz, Przewodniczący PSL

prof. Antoni Dziatkowiak o Kazimierzu Barczyku: „Kazimierz Barczyk, kiedy był posłem, wielce się zasłużył dla służby zdrowia w Krakowie, bo organizacja Instytutu Kardiologii, który się dynamicznie rozwijał, ale potrzeby były jeszcze większe i trzeba było przygotować do tego odpowiednie warunki lokalowe i organizacyjne, to było wielkie wyzwanie, którego lekarz nie byłby w stanie rozwiązać, gdyby nie sprzyjające warunki w środowisku. I te warunki sprzyjające stworzył poseł Kazimierz Barczyk.”

Bogusław Kośmider, Przewodniczący Rady Miasta Krakowa popiera Kazimierza Barczyka za walkę ze SMOGiem

Prof. Krzysztof Stypuła z Politechniki Krakowskiej w rozmowie z Kazimierzem Barczykiem o pracach nad tworzeniem Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej w Krakowie i Małopolsce oraz planach budowy metra w Krakowa

prof. Piotr Laider, Prorektor UJ ds. Collegium Medicum – o budowie Szpitala Uniwersyteckiego

Bogdan Tosza, Dyrektor Filharmonii Krakowskiej o budowie Centrum Muzyki w Krakowie

Minister Sprawiedliwości prof. Zbigniew Ćwiąkalski o działaniach Kazimierza Barczyka na rzecz powstania w Krakowie Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury

Edward Edmund Nowak, działacz „Solidarności” o Centrum Obywatelskich Inicjatyw Ustawodawczych „Solidarności” i roli Kazimierza Barczyka (coiu.pl)

Krzysztof Kwiatkowski, Prezes NIK o Kampusie UJ

Poseł Józef Lassota, b. Prezydent Krakowa o udziale Kazimierza Barczyka w tworzeniu reformy samorządowej wojewódzkiej i powiatowej

prof. Andrzej Gołaś o Kazimierzu Barczyku: „Rola Kazimierza Barczyka jest niezwykle ważna. On to, że jako krakowianin był ministrem, nie począł na laurach w Warszawie, ale właśnie walczył nie tylko o to (red.: pieniądze na budowę Kampusu UJ), ale także za jego sprawą organizacyjną, za sprawą jego lobbowania do Krakowa przyszły środki na budowę oczyszczalni ścieków w Płaszowie.”

Janusz Chwajoł o Kazimierzu Barczyku: „…ciągłe apele, ciągłe rezolucje, ciągła wymiana doświadczeń, myśli. Ciągłe jakieś pomysły. Ten człowiek po prostu po sobie to zostawi…”

prof. Edmund Wittbrodt, b. Minister Edukacji Narodowej o budowie nowego Kampusu 600-lecie Odnowienia Uniwersytetu Jagiellońskiego

Ryszard Kalisz o Kazimierzu Barczyku: „Jest na pewno samorządowcem z krwi i kości.”

Zygmunt Berdychowski o Kazimierzu Barczyku: „Zobaczyłem człowieka, który z niesłychanym uporem potrafi dobijać się o sprawy swojego miasta i swojego regionu.”

Janusz Tomaszewski o Kazimierzu Barczyku: „Oczywiście pilnował też rzeczy, które miał tam zawsze na oku. Tu myślę o tych sprawach samorządowych, ale i o tych sprawach krakowskich. To zawsze był jego konik i chyba nigdy nie zapomniał, że jest Krakusem i że tutaj wróci i zawsze tam coś kombinował, żeby dla tego Krakowa było zrobione.”

Prezes Polskiej Akademii Umiejętności prof. Andrzej Białas o roli i działalności Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski

Józef Oleksy o Kazimierzu Barczyku: „Dużo dobrego zrobił. Ja akurat miałem okazję z nim współpracować przez wiele lat i on zawsze tą tematyką się zajmował oraz uczestniczył w pracach nad Konstytucją, także w sprawach samorządowych.”

Zbigniew Cichoń o Kazimierzu Barczyku: „Jest on osobą numer jeden jak chodzi o samorządność i to w skali chyba ogólnopolskiej, a nie tylko Małopolski.”

prof. Stanisław Hodorowicz o Kazimierzu Barczyku: „…Po raz pierwszy wtedy wspólnie podjęliśmy kooperację w zakresie dotyczącym rozwoju Uniwersytetu. Już wtedy pokazał, że sprawy Krakowa, sprawy rozwoju Małopolski (…) nie są mu obojętne.”

Wojciech Marchewczyk o Kazimierzu Barczyku: „Sądzę, że ten panegiryk nie jest dlatego, że ja go bardzo lubię i kocham, ale rzeczywiście on zrobił absolutny, największy sądzę (…) wkład samorządu, zmiany samorządu w ogóle w Polsce, nie tylko w Krakowie.”

Michał Kozioł o Kazimierzu Barczyku: „Jest to, można powiedzieć słowo, którego nie lubię, ale które w tym wypadku muszę użyć, jest to guru krakowskich i małopolskich samorządowców.”

Sławomir Nauman, Przewodniczący Klubu Parlamentarnego PO

Mieczysław Święcicki o Kazimierzu Barczyku: „Kazimierz Barczyk był wtedy nośnikiem jakiegoś porozumienia. On był wszędzie. Był przystojny, młody, no i dość, przyznam się, z tego co pamiętam, gadatliwy. On miał dużo do powiedzenia…”

prof. Stanisław Grodziski o Centrum Obywatelskich Inicjatyw Ustawodawczych „Solidarności”

Borys Budka, Poseł na Sejm RP

prof. Jacek Purchala