Inni o mnie

Lech Wałęsa
Prezydent RP w latach 1990 – 1995

Lech Wałęsa o Kazimierzu Barczyku: „Od samego początku widziałem pana, od początku widziałem, że robi maksymalnie dużo, aż czasami byłem zaskoczony, bo więcej niż było trzeba. I w związku z tym macie dobrego działacza.”

prof. Antoni Dziatkowiak
lekarz

prof. Antoni Dziatkowiak o Kazimierzu Barczyku: „Kazimierz Barczyk, kiedy był posłem, wielce się zasłużył dla służby zdrowia w Krakowie, bo organizacja Instytutu Kardiologii, który się dynamicznie rozwijał, ale potrzeby były jeszcze większe i trzeba było przygotować do tego odpowiednie warunki lokalowe i organizacyjne, to było wielkie wyzwanie, którego lekarz nie byłby w stanie rozwiązać, gdyby nie sprzyjające warunki w środowisku. I te warunki sprzyjające stworzył poseł Kazimierz Barczyk.”

prof. Jacek Majchrowski
Prezydent Miasta Krakowa

prof. Jacek Majchrowski o Kazimierzu Barczyku: „Znam go jeszcze od czasów studenckich, także to jest naprawdę bardzo długo i mogę tylko jak najlepsze wspomnienia o nim mieć.”

o. Leon Knabit
benedyktyn


o. Leon Knabit o Kazimierzu Barczyku: „Gdyby tak milion takich ludzi… (…) to mielibyśmy o wiele mnie biedy, głodu i problemów.”

prof. Andrzej Gołaś
Prezydent Miasta Krakowa w latach 1998-2002

prof. Andrzej Gołaś o Kazimierzu Barczyku: „Rola Kazimierza Barczyka jest niezwykle ważna. On to, że jako krakowianin był ministrem, nie począł na laurach w Warszawie, ale właśnie walczył nie tylko o to (red.: pieniądze na budowę Kampusu UJ), ale także za jego sprawą organizacyjną, za sprawą jego lobbowania do Krakowa przyszły środki na budowę oczyszczalni ścieków w Płaszowie.”

Ryszard Kalisz
poseł na Sejm

 

Ryszard Kalisz o Kazimierzu Barczyku: „Ja Kazia bardzo cenię. Jest na pewno samorządowcem z krwi i kości.”

Józef Oleksy
były premier i marszałek sejmu

Józef Oleksy o Kazimierzu Barczyku: „Dużo dobrego zrobił. Ja akurat miałem okazję z nim współpracować przez wiele lat i on zawsze tą tematyką się zajmował oraz uczestniczył w pracach nad Konstytucją, także w sprawach samorządowych.”

Janusz Tomaszewski
Wicepremier w rządzie Jerzego Buzka

Janusz Tomaszewski o Kazimierzu Barczyku: „Oczywiście pilnował też rzeczy, które miał tam zawsze na oku. Tu myślę o tych sprawach samorządowych, ale i o tych sprawach krakowskich. To zawsze był jego konik i chyba nigdy nie zapomniał, że jest Krakusem i że tutaj wróci i zawsze tam coś kombinował, żeby dla tego Krakowa było zrobione.”

prof. Stanisław Hodorowicz
Senator RP

prof. Stanisław Hodorowicz o Kazimierzu Barczyku: „…Po raz pierwszy wtedy wspólnie podjęliśmy kooperację w zakresie dotyczącym rozwoju Uniwersytetu. Już wtedy pokazał, że sprawy Krakowa, sprawy rozwoju Małopolski (…) nie są mu obojętne.”

prof. Andrzej Zoll
prawnik


prof.  A. Zoll o K. Barczyku: „Jest to osoba, której nie da się roli przecenić, jeżeli chodzi o organizację COIU. To był jego pomysł i on to zorganizował. I to jest jego wielka zasługa…”

Bogusław Sonik
europoseł

Bogusław Sonik o Kazimierzu Barczyku: „Całą swoją aktywność i pasję poświęcił Samorządowi.”

Zygmunt Berdychowski
Poseł na Sejm I i III kadencji

Zygmunt Berdychowski o Kazimierzu Barczyku: „Zobaczyłem człowieka, który z niesłychanym uporem potrafi dobijać się o sprawy swojego miasta i swojego regionu.”

Michał Kozioł
krakauerolog

 

 

Michał Kozioł o Kazimierzu Barczyku: „Jest to, można powiedzieć słowo, którego nie lubię, ale które w tym wypadku muszę użyć, jest to guru krakowskich i małopolskich samorządowców.”

Małgorzata Jantos
Radna Miasta Krakowa

Małgorzata Jantos o Kazimierzu Barczyku: „Właściwie on chyba zasłużył na pomnik, może kiedyś… Chociaż ja jestem przeciwniczką pomników, myślę, że Kaziowi maleńki pomnik powinniśmy postawić… a może i duży…?”

Janusz Chwajoł
Radny Miasta Krakowa


Janusz Chwajoł o Kazimierzu Barczyku: „…ciągłe apele, ciągłe rezolucje, ciągła wymiana doświadczeń, myśli. Ciągłe jakieś pomysły. Ten człowiek po prostu po sobie to zostawi…”

Zbigniew Cichoń
prawnik


Zbigniew Cichoń o Kazimierzu Barczyku: „Jest on osobą numer jeden jak chodzi o samorządność i to w skali chyba ogólnopolskiej, a nie tylko Małopolski.”

Mieczysław Święcicki
artysta


Mieczysław Święcicki o Kazimierzu Barczyku: „Kazimierz Barczyk był wtedy nośnikiem jakiegoś porozumienia. On był wszędzie. Był przystojny, młody, no i dość, przyznam się, z tego co pamiętam, gadatliwy. On miał dużo do powiedzenia…”

Wojciech Marchewczyk
dziennikarz

Wojciech Marchewczyk o Kazimierzu Barczyku: „Sądzę, że ten panegiryk nie jest dlatego, że ja go bardzo lubię i kocham, ale rzeczywiście on zrobił absolutny, największy sądzę (…) wkład samorządu, zmiany samorządu w ogóle w Polsce, nie tylko w Krakowie.”