Komunikat – finał pikniku charytatywnego w Zagórzanach

Informacja o wynikach zbiórki pomocy szkolnych dla potrzebujących dzieci na Pikniku charytatywnym w Zagórzanach w 2015 r.
Mamy wielką przyjemność już od ponad dekady prowadzić charytatywną akcję zbierania materiałów i pomocy szkolnych dla najbardziej potrzebujących dzieci m.in. z Gdowa, Łapanowa, Niegowici, Pierzchowa, Zagórzan, Zalesian, Zręczyc oraz podopiecznych Ośrodków Terapii Zajęciowej Dla Osób Niepełnosprawnych w Łapanowie, Podolanach i Zagórzanach. 18 lipca br. uczestnicy pikniku charytatywnego w naszym domu w Zagórzanach, organizowanego w związku z imieninami Anny, tradycyjnie przynieśli zamiast kwiatów materiały i pomoce szkolne.

W tym roku dzięki szczodrości Gości przekazaliśmy dla najbardziej potrzebujących dzieci i uczniów: 89 tornistrów, 1647 zeszytów, 204 komplety flamastrów, 68 piórników, 107 kompletów plasteliny, 113 par nożyczek, 656 bloków rysunkowych, 2000 zł (rozdysponowane dla 3 rodzin wielodzietnych) ponadto farby, pędzle, kleje, gumki do mazania, kredki woskowe i ołówkowe, pióra, linijki, cyrkle, gry, książki, sprzęt sportowy, (w tym 20 piłek). Materiały rozdzieliliśmy przede wszystkim we współpracy ze szkołami

Rektor Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Krakowie prof. Włodzimierz Roszczynialski przekazał nam również 20 zestawów komputerowych HP DX 2300 MT GQ 890EA wraz z monitorami LCD Philips 17?, które następnie trafiły do świetlic wiejskich zorganizowanych głównie przy OSP w Cichawie, Czyżowie, Gdowie, Niegowici, Niewiarowie Nieznanowicach, Pierzchowie, Winiarach i Zagórzanach.

rektor WSZiB(list do Rektora WSZiB prof. Włodzimierza Roszczynialskiego)

Otrzymany sprzęt i przybory szkolne były źródłem uśmiechu na twarzach wielu obdarowanych. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również będziemy mogli doświadczać radości z tej wspólnej akcji.

Przed 10-laty nasza córka Joanna Barczyk-Telejko z okazji swojego ślubu poprosiła gości uroczystości w Zagórzanach o przyniesienie zamiast kwiatów materiałów, które wraz z mężem Konradem przekazali do Ośrodka Terapii Zajęciowej Osób Niepełnosprawnych w Podolanach. W tym roku podobnie, w czasie swojego wesela syn Tomasz z małżonką Agnieszką Porwisz-Barczyk zebrali dary o wartości kilku tysięcy złotych, które przekazali także do ośrodka w Podolanach.

Zagórzany, w grudniu 2015 r. Anna i Kazimierz Barczykowie