Małopolska gości rodaków zza wschodniej granicy

Po raz piętnasty w ramach akcji „Podarujmy lato dzieciom ze Wschodu” dzieci mieszkające za wschodnią granicą Polski mają okazję zwiedzić i poznać Małopolskę. Dziś w krakowskim magistracie odbyło się oficjalne powitanie gości z Ukrainy, Białorusi, Litwy i Rosji.

Każdego roku w lecie, Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski (SGiPM)  organizuje wakacyjny wypoczynek dla polskich dzieci ze Wschodu. W tym roku do Krakowa przyjechało 127 młodych Polaków. W uroczystym powitaniu, które odbyło się w poniedziałek w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa udział wzięli m.in członek Zarządu Jacek Krupa, przewodniczący Sejmiku Kazimierz Barczyk, który pełni również funkcję przewodniczącego SGiPM oraz przewodniczący Komisji ds. Współpracy z Polakami i Polonią za Granicą ? radny Marek Lasota.

W tym roku obchodzimy jubileusz 15-lecia akcji ?Podarujmy lato dzieciom ze Wschodu?. W tym czasie Małopolskę odwiedziło ponad 1500 polskich dzieci mieszkających poza granicami kraju ? mówił podczas uroczystości przewodniczący Sejmiku Kazimierz Barczyk.

Już po raz piętnasty w ramach akcji najuboższe dzieci z polskich rodzin mają nie tylko okazję wyjechać na wakacje do Polski, ale również poznać  polską historię i tradycje.

źródło: www.malopolskie.pl