Medal Polonia Minor na 80-lecie istnienia

Szpital Miejski Specjalistyczny im. G. Narutowicza obchodzi dziś jubileusz 80-lecia swojego istnienia. W uroczystej gali w Teatrze im. J. Słowackiego wzięli udział przyjaciele, pracownicy i pacjenci szpitala. Województwo Małopolskie reprezentowali wicemarszałek Wojciech Kozak i Przewodniczący Sejmiku WM Kazimierz Barczyk, którzy wręczyli dyrekcji szpitala medal Polonia Minor.

Obchody 80. rocznicy działalności Szpital Miejski Specjalistyczny im. G. Narutowicza w Krakowie rozpoczęła msza święta oraz wmurowanie tablicy pamiątkowej. Następnie dyrekcja szpitala, samorządowcy oraz przedstawiciele świata medycyny i nauki wzięli udział w uroczystej gali w Teatrze im. J. Słowackiego.

Zaproszenie przyjęli również Wojciech Kozak ? Wicemarszałek WM, Kazimierz Barczyk ? Przewodniczący Sejmiku WM oraz Małgorzata Radwan-Ballada ? Przewodnicząca Komisji Ochrony Zdrowia.

Podczas spotkania przypomniano, że Szpital im. G. Narutowicza to jedna z najnowocześniejszych placówek medycznych nie tylko w Krakowie, ale również w całej Małopolsce. Zmodernizowana infrastruktura, specjalistyczny sprzęt, a przede wszystkim doskonała kadra zapewniają profesjonalną opiekę nie tylko dla mieszkańców z naszego regionu. Uroczystość była również doskonałą okazją do wręczenia medalu ?Polonia Minor? dla krakowskiego szpitala. Medal odebrała dyrektor Renata Godyń-Swędzioł. Odznaczenie to przyznawane jest za szczególne osiągnięcia w dziedzinie rozpowszechniania i popularyzacji idei samorządności oraz za działalność na rzecz Małopolski.

? To ludzie tworzą sukcesy. A za sukces Szpital im. G. Narutowicza w największej mierze odpowiedzialna jest jego dyrekcja oraz pracownicy. To oni swoją codzienną pracą sprawiają, że mieszkańcy naszego województwa mogą czuć się bezpiecznie ? mówił Wojciech Kozak wręczając medal i dziękując Renacie Godyń-Swędzioł wicemarszałek.

Renata Godyń-Swędzioł jest nie tylko dyrektorem Szpitala im. G. Narutowicza, sprawuje również funkcję Wiceprzewodniczącej Sejmiku Województwa Małopolskiego i zasiada w trzech komisjach: Komisji ds. Współpracy z Polakami i Polonią za granicą, Komisji Głównej oraz Komisji Ochrony Zdrowia.

za: malopolskie.pl