Najpopularniejsi wójtowie i burmistrzowie wybrani

Dzięki nim zmienia się otaczająca nas rzeczywistość. Potrafią działać na rzecz mieszkańców i starają się rozwiązywać ich problemy. Wójtowie i burmistrzowie małopolscy. Czytelnicy Gazety Krakowskiej oddali ponad 43 tysiące głosów, aby wybrać tych, którzy – ich zdaniem – byli najlepsi w 2014 r.

Na uroczystej gali w Teatrze im. Juliusza Słowackiego uhonorowani zostali laureaci. „Gazeta Krakowska” wspólnie ze Stowarzyszeniem Gmin i Powiatów Małopolski już po raz 15. organizowała plebiscyt na najpopularniejszego wójta. Liderów wśród burmistrzów wyłaniani byli po raz piąty.

Najpopularniejsi wójtowie otrzymali specjalne kapelusze Wincentego Witosa – legendarnego gospodarza wioski Wierzchosławice i trzykrotnego premiera Polski. Najpopularniejsi burmistrzowie odebrali honorowe insygnia.

Wyróżniający laureatów Kazimierz Barczyk, przewodniczący Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski, mówił, że to święto samorządu i w pewnym sensie prawybory.

Prawdziwym „weteranem” plebiscytu jest Marian Zalewski, wójt gminy Szczurowa, który odebrał wczoraj czternasty kapelusz Witosa. – Najważniejsze, by mała ojczyzna była przyjazna ludziom i zmieniała się na lepsze – zdradza tajemnice sukcesu wójt Szczurowej.

Najpopularniejsi burmistrzowie:
– Dariusz Reśko, Krynica-Zdrój
– Zbigniew Mączka, Radłów
– Stanisław Początek, Dąbrowa Tarnowska
– Wacław Ligęza, Bobowa
– Artur Kozioł, Wieliczka

 Najpopularniejsi wójtowie:
– Marek Jamborski, Kocmyrzów-Luborzyca
– Tadeusz Wójtowicz, Wielka Wieś
– Marcin Kiwior, Skrzyszów
– Marian Zalewski, Szczurowa
– Antoni Karlak, Jabłonka
– Leszek Skowron, Korzenna
– Lesław Blacha, Gołcza
– Jan Kulig, Łapanów
– Janusz Kwaśniak, Borzęcin
– Jan Wacławski, Stryszów

 

za: sgpm.krakow.pl