Ogłoszono Konkurs na Centrum Muzyki!

8 sierpnia 2018 r. Marszałek Jacek Krupa  podczas konferencji na Plantach przekazał dziennikarzom informację o ogłoszeniu międzynarodowego konkursu urbanistyczno-architektonicznego na Budowę Centrum Muzyki w Krakowie. Rozstrzygnięcia możemy się spodziewać już na początku grudnia br.  Regulamin konkursu został zamieszczony w Dzienniku Europejskim i na stronie Urzędu Marszałkowskiego.

– Park Muzyki to przyszłość Krakowa, spójny projekt architektoniczno-urbanistyczny. To będzie olbrzymie historyczne wydarzenie – powiedział marszałek Jacek Krupa.

Inicjator budowy CM i przewodniczący Komitetu Honorowego Budowy Centrum Muzyki- Kazimierz Barczyk mówił: To wielki wstyd dla Krakowa i Małopolski, że Kraków to jedyne wojewódzkie miasto w Polsce, które nie ma swojego gmachu Filharmonii. Obecny jest budynkiem zastępczym, wybudowany w latach 30-tych przez kardynała Sapiehę jako Dom Ludowy. To niedopuszczalne, żeby nazywać się metropolią europejską i nie mieć takiej świątyni muzycznej w swoim mieście.

Centrum Muzyki ma powstać w Krakowie do 2024 roku. Będzie prowadzone wspólnie przez Województwo Małopolskie i Gminę Miejską Kraków. – Kilka sal koncertowych, sale recitalowe, sale prób, filharmonia, restauracja – tak według założeń ma wyglądać Centrum Muzyki w Krakowie. Będzie naszym bogactwem, uzupełnieniem działalności Centrum Kongresowego ICE Kraków – mówi Katarzyna Olesiak, dyrektor Wydziału Kultury w Urzędzie Miasta Krakowa.

Więcej informacji w mediach:

http://www.krakow.tvp.pl/38432575/ogloszono-na-konkurs-na-projekt-centrum-muzyki

http://www.dziennikpolski24.pl/aktualnosci/a/konkurs-na-centrum-muzyki-w-krakowie-ogloszony,13401003/

http://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,23767120,ogloszono-miedzynarodowy-konkurs-na-budowe-centrum-muzyki.html?disableRedirects=true

http://www.gazetakrakowska.pl/kultura/a/konkurs-na-centrum-muzyki-w-krakowie-ogloszony,13401003/

http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/krakow/kiedy-pierwszy-koncert-rozpisano-miedzynarodowy-konkurs-na-projekt-centrum-muzyki/

http://krakow.pl/aktualnosci/222293,29,komunikat,jak_bedzie_wygladac_centrum_muzyki_w_krakowie_.html

http://www.propertydesign.pl/architektura/104/jak_bedzie_wygladac_centrum_muzyki_w_krakowie_ruszyl_konkurs,19728.html

http://sztuka-architektury.pl/article/11466/centrum-muzyki-w-krakowie-2018-konkurs-architektoniczny

http://krknews.pl/jak-bedzie-wygladac-centrum-muzyki-w-krakowie/

http://lovekrakow.pl/aktualnosci/centrum-muzyki-na-grzegorzkach-szykuje-sie-rewolucja_26679.html

http://samorzad.pap.pl/depesze/napisali_do_nas_new/185246/