Otwarcie wystawy ?Legiony Polskie 1914-1918?

Prezydent Bronisław Komorowski wziął udział w otwarciu wystawy ?Legiony Polskie 1914-1918?, podczas którego towarzyszyli mu m.in. marszałek Marek Sowa i przewodniczący Sejmiku Kazimierz Barczyk. Uroczystości w Muzeum Narodowym były ostatnim punktem wizyty Prezydenta RP w Małopolsce.

W Muzeum Narodowym w Krakowie z okazji obchodów 100-lecia wymarszu I Kompanii Kadrowej i 100. rocznicy wybuchu I wojny światowej otwarto wystawę ?Legiony Polskie 1914-1918?. Ekspozycja prezentuje pamiątki legionowe ? od wymarszu I Kompanii Kadrowej po udział Legionów Polskich w walkach podczas wojny. Otwarciu towarzyszyła prezentacja książki Leszka Moczulskiego ?Przerwane powstanie polskie 1914?.

W trakcie uroczystości Prezydent RP podziękował władzom województwa i miasta za to, że małopolskie obchody Czynu Legionowego miały odpowiedni wydźwięk i oprawę.

? Myślę, że nie tylko historia, ale także sztuka i piękno razem wzięły nas na skrzydła czynu legionowego, dlatego ten czyn trwa, służy do dziś naszej ojczyźnie. Wielkie podziękowania dla tych wszystkich, którzy dziś potrafili to także pokazać ? tę wielkość i wartość czynu niepodległościowego ? dodał Bronisław Komorowski.