Platynowy Laur ?Samorząd terytorialny, zawodowy i gospodarczy? dla Kazimierza Barczyka

Dziś, 17 stycznia 2015 r. podczas uroczystej Gali Laurów Umiejętności i Kompetencji, w zabrzańskim Domu Muzyki i Tańca, Kazimierz Barczyk otrzymał Platynowy Laur ?Samorząd terytorialny, zawodowy i gospodarczy?.

 

Laury Umiejętności i Kompetencji przyznawane są od 1992 roku, kiedy to działacze samorządu gospodarczego skupieni w Regionalnej Izbie Gospodarczej w Katowicach wystąpili z inicjatywą nagradzania Laurami ludzi nieprzeciętnych, wyróżniające się firmy, organizacje i instytucje, które aktywnie i skutecznie włączyły się w proces tworzenia gospodarki rynkowej, jej restrukturyzacji oraz dostosowania do standardów europejskich.

 

Laury Umiejętności i Kompetencji na trwale wpisały się w polską rzeczywistość. Kolejne edycje poszerzają ich zasięg w kierunku zjednoczonej Europy i świata. Historyczne przemiany w sferze politycznej i gospodarczej wymagają nadania nowej rangi przedsiębiorcom, kadrom zarządzającym, politykom, dyplomatom, ludziom nauki i kultury. Samorządowi gospodarczemu przypadła ważna rola wspierania i promowania podmiotów polskiej gospodarki i pobudzania jej rozwoju.

 

źródło: www.laury.rig.katowice.pl/