Inicjatywy i instytucje

Szybka Kolej Aglomeracyjna

Szybka Kolej Aglomeracyjna

Kraków grzęźnie w korkach, a 280 km torów kolejowych w mieście i jego okolicach rdzewieje „leżąc odłogiem”. Czas to zmienić!

Pokonamy korki uruchamiając Szybką Kolej Aglomeracyjną w Małopolsce oraz Metro w Krakowie.

centrym muzyki w krakowie

Centrum Muzyki w Krakowie

Kraków jako jedyne miasto wojewódzkie nie ma własnego budynku Filharmonii. To wstyd, że koncerty odbywają się wśród hałasu ulicy i to w zbyt małej sali. Krakowska Filharmonia musi mieć nowy, nowoczesny gmach,  a Sinfonietta Cracovia i Capella Cracoviensis miejsce prób i koncertowania . Własne, a nie wynajmowane!
szpital uniwersytecki

Szpital Uniwersytecki w Krakowie

Zły stan techniczny niektórych budynków oraz nieprzystosowanie licznych pomieszczeń do współczesnych standardów medycznych, utrudniają pracę lekarzy oraz leczenie i rekonwalescencję pacjentów Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Należy więc wybudować nową siedzibę i zagwarantować rozwój nowoczesnej medycyny zachowawczej i zabiegowej służący dobru nas wszystkim: mieszkańców Krakowa i całej Małopolski!
metro kraków

Metro w Krakowie

Krakowski Obszar Metropolitalny rozrasta się i rozwija stanowiąc ośrodek z milionem mieszkańców i 10 milionami turystów i inwestorów. To powód do dumy, ale także poważny problem komunikacyjny, którego rozwiązaniem będzie budowa Metra w Krakowie.

Liczba sesji Sejmiku Województwa Małopolskiego (2010-2014)

Liczba rezolucji, deklaracji, apeli i oświadczeń SWM (2010-2014)

Liczba uchwał podjętych przez SWM (2010-2014)

stop smokowi w krakowie

STOP smogowi w Krakowie

W odpowiedzi na tysiące głosów zwracających uwagę na rosnące zagrożenia smogowe w Krakowie K. Barczyk zaapelował do Ministra Środowiska oraz zainicjował powstanie rezolucji SWM w sprawie poprawy jakości powietrza w Krakowie i Małopolsce.

 

muzeum AK

Muzeum Armii Krajowej w Krakowie

Bohaterom walki o wolną Polskę należy się chwała i pamięć. Szczególnie tym, którzy pod komunistycznym reżymem byli lżeni i opluwani. Powstały w Krakowie nowoczesny gmach Muzeum Armii Krajowej, największej podziemnej armii w historii, ma wynagrodzić ich trud i bezgraniczną miłość do ojczyzny.

Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski

Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski jest największą polską regionalną organizacją samorządową. Zostało założone w 1991 r. z inicjatywy Kazimierza Barczyka, ówczesnego Przewodniczącego Rady Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa.

 

nowa małopolska

Nowa Małopolska. Nowa Energia Regionu

Projekt realizowany od 15 lutego 2007 przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski we współpracy z Gazetą Krakowską.

Federacja Regionalnych Związków Gmin i Powiatów RP

Federacja Regionalnych Związków Gmin i Powiatów RP została utworzona w roku 1993 inicjatywy Kazimierza Barczyka. Jest ona największą organizacją samorządu terytorialnego w Polsce – zrzesza 20 regionalnych związków i stowarzyszeń, które skupiają łącznie około 1000 gmin i powiatów oraz instytucje wspierające samorządność.
Centrum Jana Pawła II

Centrum Jana Pawła II

Kazimierz Barczyk jest członkiem Rady Patronów Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”, które powstaje na terenie tzw. „Białych Mórz” w krakowskich Łagiewnikach jako najważniejszy w Polsce i na świecie ośrodek żywej pamięci osoby i dzieła Papieża Polaka.

 

 

Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie

Głównym celem działalności Instytutu, oprócz upamiętnienia i upowszechnienia dziedzictwa jakie pozostawił nam Jan Paweł II, jest wspieranie różnorodnych inicjatyw zmierzających do zbliżenia między kulturami i religiami.
coiu

Centrum Obywatelskich Inicjatyw Ustawodawczych

W latach 1980-92 K. Barczyk był pomysłodawcą, założycielem, głównym organizatorem i prezesem Centrum Obywatelskich Inicjatyw Ustawodawczych Solidarności, które wraz z jego Społeczną Radą Legislacyjną, kierowaną przez rektora UJ prof. Stefana Grzybowskiego, opracowało kilkadziesiąt społecznych projektów ustaw