Prezydent odznaczył kolarzy

Wręczane dziś odznaczenia to nie tylko forma podziękowania od prezydenta, jest to podziękowanie od całej Polski za wzruszenia, sukcesy i nadzieje wiązane z PaństwemGratuluję Małopolsce, że stała się miejscem, gdzie stosunkowo łatwo o kolarski sukces – mówił podczas spotkania ze środowiskiem kolarskim prezydent Bronisław Komorowski.  W wydarzeniu uczestniczyli: przewodniczący Sejmiku Kazimierz Barczyk, marszałek Marek Sowa i członek zarządu Jacek Krupa.

Jednym z punktów dzisiejszej wizyty prezydenta Bronisława Komorowskiego w Małopolsce było spotkanie z kolarzami w krakowskiej Cricotece. Tam odznaczenia państwowe z rąk prezydenta odebrało 9 sportowców, trener Piotr Wadecki oraz prezes Polskiego Związku Kolarskiego Wacław Skarul.

Mistrz świata Michał Kwiatkowski został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi, a najlepszy „góral” Tour de France i zwycięzca Tour de Pologne Rafał Majka Srebrnym. Wacław Skarul odebrał Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, a trener Piotr Wadecki – Złoty Krzyż Zasługi. Prezydent wyróżnił także zawodników kolarskiej reprezentacji Polski oraz działaczy.

Ten ostatni rok, rok 25-lecia wolnej Polski to dobry rok dla naszego kraju, dla kibiców wszelkich dziedzin sportowych i dla sportu kolarskiego. To zasługa wielu lat pracy, bo żaden sukces nie rodzi się z dnia na dzień ? mówił prezydent Bronisław Komorowski  – Dziękuję także za sam pomysł, by sukcesy i przeżycia wielkiej rodziny kolarskiej wpisać w obchody 25-lecia wolnej Polski ? dodał prezydent.

za: malopolskie.pl