Spotkanie otwarte PO w Krakowie

W poniedziałek (15.05) w Krakowie w ramach akcji Tu Jest Przyszłość odbyło się spotkanie otwarte z udziałem Donalda Tuska i Rafała Trzaskowskiego.

Donald Tusk:


Inflacja, od momentu kiedy 500+ stało się rzeczywistością polskich rodzin, spowodowała, że dziś jeżeli chcemy uczciwie zrewaloryzować 500+ to właśnie mniej więcej tyle wychodzi.

Nie pozwolę, aby Koalicja Obywatelska uczestniczyła w ryzykownej i nieodpowiedzialnej z punktu widzenia Polski licytacji.

Te 800 złotych – waloryzacja świadczenia 500+ odpowiada mniej więcej temu, co straciliście z tytułu inflacji i drożyzny.

Proponujemy także, aby pomyśleć o matkach, które chcą pracować po urodzeniu dziecka – proponujemy „babciowe”. Ta propozycja nic nie kosztuje, natomiast daje szanse zarobić lepsze pieniądze rodzinom z dziećmi oraz daje szanse Polce uaktywnić się

Pomyślmy także o tych wszystkich ciężko pracujących Polkach i Polakach, którzy nie mają świadczenia na dzieci. Przegłosujmy tego samego dnia – kwotę wolną od podatku w wysokości 60 tys. złotych rocznie.

Hala Wisły była przepełniona, mieszcząc prawie 4 tys. sympatyków PO.

W spotkaniu uczestniczył też Kazimierz Barczyk.