Spotkanie w Muzeum AK z Anną Marią Anders – córką generała Andersa

3 czerwca br. w  Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa Nila odbyło się spotkanie z Anną Marią Anders, córką generała Władysława Andersa, legendarnego dowódcy 2. Korpusu Polskiego, zwycięzcy spod Monte Casino.

Podczas spotkania w Muzeum Armii Krajowej Anna Maria Anders promowała swoją książkę pt. „Córka generała i piosenkarki?. Pisze w niej o prywatnym życiu swojego ojca, o rodzinie, marzeniach i słabostkach, a także o walce o właściwą pamięć o nim. Obok wielu ciekawostek i fotografii z rodzinnego albumu Andersów można w tekście odnaleźć losy Polki, urodzonej po wojnie na emigracji, dziecka znanych rodziców, które dorasta i szuka własnej życiowej drogi.

W spotkaniu obok generała bryg. dr. Cezarego Podlasińskiego i jego podwładnych uczestniczyli m.in. Kazimierz Barczyk, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego i przewodniczący Rady Muzeum Armii Krajowej, prof. Jerzy Wyrozumski oraz prof. Wojciech Narębski, jeden z trzech żyjących jeszcze w Krakowie żołnierzy 2. Korpusu Polskiego.