W Lipnicy palmy sięgały nieba

31 metrów i 84 centymetry ? tyle mierzyła najwyższa palma w 56. edycji Konkursu Lipnickich Palm i Rękodzieła Artystycznego im. Józefa Piotrowskiego. Główną nagrodę zwycięzcy, Zbigniewowi Urbańskiemu, wręczył marszałek Marek Sowa, wicepremier Elżbieta Bieńkowska i minister Władysław Kosiniak-Kamysz. W uroczystości uczestniczył także m.in. wicemarszałek Roman Ciepiela, przewodniczący sejmiku Kazimierz Barczyk oraz liczni samorządowcy i parlamentarzyści.

Słoneczna pogoda i sława lipnickiego konkursu znów zadziała ? do Lipnicy Murowanej przybyły prawdziwe tłumy turystów. Nie zawiedli także twórcy ludowi ? zrobione przez nich palmy znów sięgnęły nieba i zachwyciły przybyłych gości. W głównej kategorii 56. Konkursu Lipnickich Palm i Rękodzieła Artystycznego im. Józefa Piotrowskiego po raz kolejny zwyciężył rekordzista, czyli Zbigniew Urbański. Warto jednak zaznaczyć, że nie udało się pobić rekordu z 2011 roku. Tegoroczna palma była niższa o ponad 4,5 m.

Kto wybrał się do Lipnicy mógł nie tylko podziwiać bogato zdobione palmy, ale też zakosztować tradycyjnych specjałów. Wszystko za sprawą akcji ?Zasmakuj w Małopolsce?, którą prowadzi Województwo Małopolskie. Na gości czekała degustacja karpia zatorskiego, suski sechlońskiej, oscypka czy kiełbasy lisieckiej.

Honorowy patronat nad 56. Konkursem Lipnickich Palm i Rękodzieła Artystycznego im. Józefa Piotrowskiego objęli m.in.: Marek Sowa, marszałek Województwa Małopolskiego, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego czy bp Andrzej Jeż, biskup tarnowski.