Wręczono tytuły Małopolanom Roku 2018

Agnieszka Radwańska i Jacek Majchrowski zostali laureatami tytułu Małopolanina Roku za rok 2018. W poniedziałek, 11 marca, w Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego odbyła się gala plebiscytu „Małopolanin Roku 2018” i „Człowiek Roku 2018”.

Tradycyjnie podczas Noworocznego Spotkania Opłatkowego Samorządów, które 8 stycznia, odbyło się w magistracie, przewodniczący Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski Kazimierz Barczyk ogłosił nazwiska laureatów tytułu „Małopolanina Roku”. Za rok 2018 zostali nimi tenisistka Agnieszka Radwańska oraz prezydent Krakowa prof. Jacek Majchrowski.

Agnieszka Radwańska, najwybitniejsza polska tenisistka, zwyciężczyni dwudziestu turniejów WTA, z najwyższą pozycją nr 2 na świecie w rankingu WTA Tour, otrzymała tytuł za to, że była ambasadorką na świecie polskiego sportu oraz Krakowa i Małopolski, za aktywną promocję postawy fair play oraz działalność charytatywną na rzecz najbardziej potrzebujących.

Jacek Majchrowski, prezydent Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa, wojewoda krakowski w latach 1996-1997, wieloletni sędzia Trybunału Stanu, autor cenionych prac o II Rzeczypospolitej, został wyróżniony jako najdłużej urzędujący prezydent w historii Krakowa, który po raz piąty wygrał bezpośrednie wybory.

Tytuły „Człowieka Roku 2018” otrzymali prof. Michał Kleiber oraz prof. Andrzej Białas.