Wybitna skrzypaczka w Krakowie

W poniedziałek 12 marca br. w ICE Kraków odbył się koncert Anne Sophie Mutter- wybitnej skrzypaczki, 4-krotnej zdobywczyni nagrody Grammy w kategorii muzyki poważnej, posiadaczki skrzypiec Stradivariusa. Koncert zainaugurował trasę koncertową, która obejmie także występy w Warszawie, Katowicach i Wrocławiu. Występ wypełniły utwory Jana Sebastiana Bacha, Johannesa Brahmsa i Krzysztofa Pendereckiego.

„Spotkanie z Anne-Sophie Mutter w Centrum Kongresowym ICE Kraków jest ważnym wydarzeniem na koncertowej mapie Polski ponieważ to pierwszy koncert tej wspaniałej skrzypaczki, który odbędzie się w ramach jej trasy koncertowej w naszym kraju. Artystka zagra w Warszawie, Katowicach i Wrocławiu, jednak to Kraków został wybrany jako miejsce pierwszego koncertu. To dla nas niezwykle nobilitujące” – mówi dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego Izabela Helbin.

Anne Sophie Mutter koncertuje od 40 lat, występując we wszystkich najważniejszych ośrodkach muzycznych na świecie. Należy do grona najbardziej znanych niemieckich wirtuozów. Na koncercie można było usłyszeć utwory : II Partita d-moll Jana Sebastiana Bacha, Scherzo c-moll z „Sonaty F-A-E” Johannesa Brahmsa, II Sonata na skrzypce i fortepian oraz „Duo concertante” i „La Follia” Krzysztofa Pendereckiego.

W tym wyjątkowym koncercie uczestniczyli również przedstawiciele Województwa Małopolskiego m.in Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego Kazimierz Barczyk.