Wiceprzewodniczący Sejmiku Kazimierz Barczyk spędził czas z rodziną delektując się wysoką kulturą. Tannhauser to libretto, które kompozytor osnuł na tle dawnych legend o średniowiecznym rycerzu-śpiewaku, który dostał się do wnętrza góry Wenus, gdzie spędził czas na miłosnych uciechach. Niezadowolony ze swego losu opuścił boginię, by powrócić do ludzi, ale kiedy i tu nie potrafił odnaleźć swego miejsca, udał się do papieża, szukając rozgrzeszenia i zbawienia. Tworząc swoją operę, bogatą w środki teatralne i gęstą od znaczeń, Wagner uczynił z Tannhäusera postać przekonywająco ludzką. Inscenizacja Laco Adamika odchodzi od romantycznej konwencji utworu i przybliża opowieść naszym czasom. Staje się historią nie tylko o miłości i jej odmianach, ale przede wszystkim o człowieku rozpiętym między kulturą i naturą, sensualnością i duchowością, o dojrzewaniu bohatera w drodze do samego siebie, do istoty swojego człowieczeństwa.
Tannhäuser w Operze Krakowskiej
Zobacz również
Kazimierz Barczyk: serdecznie dziękuję za zaufanie!
Drodzy Przyjaciele, ubiegłej niedzieli, kolejny raz uczestniczyliśmy w najważniejszym święcie demokracji - wyborach. Krakowianie wybrali swoich przedstawicieli na najbliższe 5…
Posiedzenie jury “Filmoteki Małopolskiej”
Pod kierownictwem Krzysztofa Gierata, Dyrektora Międzynarodowego Festiwalu Krakowskiego Filmowego w MCK "Sokół" w Nowym obradowało jury "Filmoteki Małopolskiej". Przyznało dofinansowanie…
Uniwersytet Jagielloński świętował 660 urodziny
W ramach święta UJ Prof. Adamowi Strzemboszowi Rektor UJ Prof. Jacek Popiel wręczył najwyższe odznaczenie UJ - Złoty Medal "Plus…
Wielki Jubileuszowy Wieczór Leszka Wójtowicza
Wielki Jubileuszowy Wieczór Leszka Wójtowicza - tak brzmiał tytuł recitalu urodzinowego Leszka Wójtowicza barda i poety, którego twórczość od lat…